Masszázs élettani hatásai
„A csoda azé, aki hisz benne” (Müller Péter)


A masszázs nem csak felfrissülésre vagy gyógyításra jó. A masszázzsal egyedülálló módon oldható a stressz is. A masszázs technikája mellett ugyanolyan fontos szerep jut a helyszínnek, az illatoknak, illóolajoknak, zenének és természetesen a masszőr kedvességének.
A masszázs napjainkban ismét egy közkedvelt stressz levezető és gyógyító módszer, ami komoly fiziológiás és élettani hatást gyakorol a szervezetre. A masszázs a test felületén meghatározott kezelési céllal alkalmazott mechanikus inger, melyre a szervezet válaszreakciója a fizikai gyógyhatás.

Manapság a stressz egyre több fizikai panaszt vált ki és sok betegség fő okozója. Sokan nem tudják kezelni a stresszt, de egy masszázs ebben is segíthet. Segít a kellő ellazulásban, a stressz oldásában. A masszázs nem csak a bőrt, az izmot, a vérkeringést frissíti fel, hanem az idegrendszerre is nyugtató hatása van, ezzel ellensúlyozva a negatív válaszreakciókat. Masszázzsal oldhatjuk az izmok akaratlan feszülését, és hatást gyakorolhatunk a szívritmus működésére.
A masszázs közvetlen hatásaként csökkenti az izomfeszülést, így az izmok rugalmassága, teljesítőképessége javul, felgyorsítja az anyagcseretermékek kiürülését. Általános fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik, mivel a masszázs alatt hisztamin és bradikinin szabadul fel a szervezetben.

A masszázs kitágítja a bőr kapilláris ereit, ezzel növeli a sejteket tápláló anyagok felvételét és segít a méreganyagok eltávolításában. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, ezzel segítve a bőr megújulását. A fokozott vérkeringés biztosítja a megfelelő nedvességtartalmat, így maradhat a bőr feszes, rugalmas és gyönyörű.

A masszázs hatására:

 

A masszázs alkalmazható: